Android Market'in yeni şubesi Asus

Main Content 2

Yarım yılda 150 bin uygulama hacmine ulaşan Android Market, Türkiye'deki Android telefonlara bir bir ekleniyor. Son 6 aylık dönemde 150 bin uygulamanın eklendiği, AppStore'nin en dişli rakibi olan uygulama mağazası Android Market, Türk kullanıcılar için ASUS A10'da da yerini aldı.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını Türkiye pazarında sunan ASUS, bugün itibariyle binlerce ücretsiz uygulamanın yer aldığı Android Marketi kullanıcıların kullanımına açtı. ASUS A10 kullanıcılarının faydalanabileceği Android Market'e dileyen kullanıcılar web sitesi üzerinden kendileri, dileyen kullanıcılar da ürünlerini ASUS Teknik Servis'e ücretsiz olarak göndererek, ücretsiz güncellemenin sağlanmasını talep edebiliyorlar.

ASUS markası altında yer alacak yeni PDA’lar hakkında bilgi veren ASUS Türkiye Handheld Satış Pazarlama Müdürü Cem Selman “ASUS markası altında tasarımları süren yeni ürünlerimizde Android Market’i ve ASUS’un markete özel uygulamalarını da sunmaya başlayacağız. Ek olarak kullanıcılara farklı deneyimler sunacağımız ASUS A60 ve A68 modelleri 2011 yılının son çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Yeni gelecek bu ürünlerimizde teknolojinin yeni yönü olan gözlüksüz 3D ve NFC özelliğinin kullanımının akıllı telefonlarda nasıl bir keyif olduğunu Türkiye’deki kullanıcılarımıza da yaşatacağız” diyerek, 2011 yılında ASUS’un PDA alanındaki iddiasını dile getirdi.Kaynak